+ Варфоломій
Милістю Божою Архієпископ Константинопольський,
Нового Рима і Вселенський Патріарх
Всій повноті Церкви
Благодать, мир та милість від Христа, що воскрес у славі

Возлюбленні у Господі браття та чада,

Сердечно вітаємо Вас з кафедри Вселенського Патріархату радісним вітанням: "Христос воскрес!". Воскресіння Христове є центром православної віри....

Read more

Всечесному духовенству, 
боголюбивому чернецтву, 
побожним мирянам 
і всім людям доброї волі

Воскресіння Твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе оспівувати і славити. (Стихира Пасхи)
Чистота серця є передумовою радості, передумовою щастя, передумовою буття з Богом. Час посту, що передував...

Read more

Українська Автокефальна Православна Церква стурбована ситуацією, яка склалась на державному каналі "UA:Перший".

Від Патріархії УАПЦ було надіслано листа на п. Зураба Аласанію (вих. ном. 79) з проханням висвітлити Пасхальну службу так, як це було протягом багатьох років.

Офіційної відповіді Патріярхія УАПЦ не отримала, проте по телефону секретарю...

Read more

24 квітня єпископ Херсонський і Миколаївський Борис відвідав українських прикордонників, які несуть службу на межі із окупованим Кримом.

У душпастирській поїздці Владику супроводжував прот. Юрій Курило (парафія Трьох святителів м. Херсону) та прот. Михайло Гарбадин (парафія Різдва Івана Хрестителя м. Цюрюпинська).

Священик Юрій Курило подарував...

Read more

8 квітня у м. Херсоні пройшов єпархіальний собор Таврійської єпархії УАПЦ, що розпочався із св.  Літургії ранішосвячених дарів.

У ході Собору було сформовано та затверджено робочі єпархіальні органи.

Кожний деканат єпархії звітував про стан справ та розвиток соціяльного служіння Церкви, опіку над військовослужбовцями, що несуть варту на кордоні...

Read more

У день Благовіщення Пресвятої Богородиці релігійна громада смт. Чорнобаївка Херсонського деканату Таврійської єпархії УАПЦ святкувала своє храмове свято.

На запрошення настоятеля парафії прот. Василя Смаля Святкове Богослужіння очолив Преосвященіший Борис, єпископ Херсонський і Миколаївський, керуючий Таврійською єпархією УАПЦ.

Владиці...

Read more

Втручання Бога у людську історію інколи важко зрозуміти, але неможливо заперечити. Воплочення Бога є не лише таємницею, таїнством, але й благою вісткою – доброю новиною для людства. Грецькою мовою блага вість – це Євангеліє, а саме таїнство благовіщення стає процесом євангелізації.

По плодах осіб, які себе називають християнами, православними...

Read more

Безперервне видання Львівським Ставропігійним Братством св. ап. Андрія Первозваного православного часопису «Успенська Вежа» є чи не єдиним феноменом релігійного життя України. Сам факт формальної старшості часопису УАПЦ від відновленої української держави дає відповідь і ключ до розв’язку як на багато запитань сучасності, так і проблем...

Read more

Під час зустрічі з Петром Порошенком 10 березня у Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій І наголосив на важливості візиту Президента України для взаємних відносин України і Константинополя і висловився за мир в Україні. 

«Я хочу відзначити велике задоволення і подяку Президенту України за його візит. Ви знаєте, що Церква Константинополя є...

Read more

 

Владико, Ваш життєвий шлях є досить цікавим, зокрема, донедавна Ви займалися наукою. Що спонукало Вас так кардинально змінити своє життя і стати на службу Господу і Церкві?

 

У суспільстві є таке бачення поділу на духовенство і мирян, клерикалізм і лаїцизм. Однак, це не відповідає природі Церкви. І навіть служіння Братства, а я майже впродовж...

Read more